If humanity disappears, how quickly will the new civilization reach our level of development?

Якщо раптом людство вимре, скільки часу знадобиться для появи нової цивілізації, яка знову освоїть Землю та інші планети?

Ймовірність того, що з’явиться нова, нелюдська розумна цивілізація, надзвичайно мала. І справа не в біології чи еволюції. Просто немає ресурсів для нової розумної цивілізації, щоб пройти цей шлях.

Вугілля більше ніколи не буде видобуватися. У школі ми здавали, що вугілля утворюється з торфу під тиском. Насичений вуглецем і протягом мільйонів років було отримано вугілля. Але все це в минулому - повторити процес не вдасться.

Гриби розвинулися достатньо для обробки деревини. Тому вугілля більше не зберігається.

Для появи нової нафти потрібні певні умови. І найголовніше - час! Процес утворення нафти займає до 350 мільйонів років!

Органічні речовини повинні накопичуватися, осідати щільним шаром на дні океану. Цей шар буде осідати протягом мільйонів років. І тоді під впливом високих температур і тиску він почне перетворюватися на масло.

А як щодо нової цивілізації, де взяти енергію для нової промислової революції?

Якщо з'явиться нова цивілізація, їй доведеться створити сонячні колектори, які перетворять воду в пару. І на цій енергії запустити всі процеси заново.

І зробити це з нуля дуже складно. Досі людство не дуже ефективно використовує енергію Сонця.

Таким чином, залишається сподіватися або на дуже повільний технічний прогрес, або на нові родовища нафти. І те, і інше може зайняти сотні мільйонів років.

За цей час ситуація на планеті погіршиться. Континенти об’єднаються в єдиний материк, який буде набагато менш придатним для розвитку життя. А метеорити та інші катастрофи будуть неминучими і кілька разів відновлять життя на Землі. І тільки розумні, розвинені істоти здатні перемогти ці катастрофи.

У людства немає місця для помилок. Ми відповідаємо за цю планету, за все живе на ній і за майбутнє розширення космосу.

Comments

You must be logged in to post a comment.

About Author
Recent Articles